Aktualności tłumaczeniowe

Canadian Brass w Szczecinie, lipiec!

2016-07-22 21:14:55, komentarzy: 0

Nie tak dawno w Szczecinie gościliśmy wielkich śpiewaków z Anglii - King Singers - a już pojawiają się w naszym mieście kolejni giganci światowej muzyki.Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wiele dzieje się w ostatnich dwóch trzech latach w szczecińskiej kulturze, wystarczy spojrzeć na afisze Filharmonii. Pani dyrektor szykuje nam kolejną ucztę muzyczną. Tym razem znajomość języka angielskiego może się przydać tylko szczątkowo, podczas zapowiedzi :) ... Nie będzie śpiewu po angielsku.

Chyba zapeszyłem pisząc  - co dalej? nie tak dawno. Bo za chwilę już w Szczecinie pojawia się legendarna kanadyjska grupa instrumentalistów blaszanych .

Canadian Brass w Szczecinie

Tutaj pisaliśmy o King Singers w Szczecinie, a obecnie oczekujemy na kolejną legendę. Canadian Brass - kwintet wirtuozów skłądający się z dwóch trębaczy, puzonisty, tubisty i waltornisty. Przy czym dla wielu muzyków instrumentalistów są to postacie niemal mityczne. zespół słynie z tego, że nawet z poważnej muzyki poważnej potrafi wykrzesać niezły szoł. Czyli połączenie pełnej profeski z niesamowitym humorem sytuacyjnym, który przy pięciu malowniczych a błyszczących instrumentach "dmuchanych" jest jak iskra przyłożona do stosu drewna.W trakcie szczecińskiego koncertu zespół zaprezentuje utwory klasyczne - od Bacha i Monteverdiego (włoski renesans, a wcześniej klasyka niemieckiego baroku) aż Granadę Agustina Lary - latynoski evergreen który zanuci chyba każdy.

Wygląda to nieźle, Monachium w Niemczech w czwartek dwudziestego ósmego lipca. Szczecin w piątek dwudziestego dziewiatego, a w sobote - Grafenegg w Austrii.

Kategorie wpisu: Kultura szczecińska
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo