Aktualności tłumaczeniowe

Czego można nauczyć się z blogu, będąc tłumaczem?

2017-03-18 15:19:57, komentarzy: 0

 

Zadziwiające, jak wiele ludzie oczekują od strony prowadzonej przez tłumacza angielskiego w Poznaniu. Na przykład, oprócz oczywistej chęci czytania artykułów i wpisów bądź pisania komentarzy na opisywane tematy, co jest jasne, bo na stronach specjalistycznych – a do takiej branży można zaliczyć tłumacza angielskiego , a Poznań ogranicza zakres poruszanej tematyki, można znaleźć niszowe wręcz informacje, istnieją inne intencje czytających. O ile są oni ludźmi.

Zabrzmiało intrygująco. Jak może czytać i nie być człowiekiem? Prowadząc stronę w Poznaniu i tłumacząc  język angielski można dowiedzieć się wielu rzeczy. Po pierwsze, wielu czytelników nie jest ludźmi – brr, jakiś Alien? Otóż, istnieją programy , zwane z angielska botami, których zadaniem jest przeglądanie stron – o ile można przeglądać nie posiadając oczu, tylko bufor pamięci i algorytm odczytu – celem dodawania komentarzy. Rozbrającące jest, że na polskiej stronie internetowej owe boty wpisują komentarze w języku angielskim, licząc na wyrozumiałość. A ostatnio sporo pojawiło się wpisanych komentarzy w języku rosyjskim! I ja mam uwierzyć, że „ktoś” piszący w języku angielskim komentarz, przeczytał mój assej! Albo osoba (fantom? Cyborg?) władający cyrylicą czyta polskojęzyczny serwis!

Podejrzewam ,że za tymi językowymi kalamburami kryje się chęć podłączenia linka do swojej strony przez automatyczne programy pozycjonujące. Trochę jest to na siłę wykonywane, bo wiadomo że miejsce takich komentarzy jest w koszu, jako bezwartościowych. Czytałem gdzieś, jak się zleca pisanie komentarzy do mediów społecznościowych – czyli na blogi – są one często zamawiane w paczkach jako totalnie oderwane od tematyki komentowanej strony! Znamy te wpisy = typu: „super strona czytałem z zainteroswowaniem” albo „Dawno nie czytałem tak dogłębnego opracowania tematu”. Itp. Bełkot.

Kategorie wpisu: język polski a angielski
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo