Aktualności tłumaczeniowe

King Singers w Szczecinie, jutro!

2016-04-16 21:11:06, komentarzy: 0

To co się ostatnio dzieje w kulturze szczecińskiej, a doprecyzowując w Filharmonii Szczecińskiej pod wodzą dyrektor Doroty Serwy, nie da się porównać do nijakiego okresu w historii Szczecina. To jest jakiś boom kulturalny!

Bo mieliśmy już

  • Wiolonczelistów z Filharmonii Berlińskiej
  • Filharmonię Narodową
  • Branforda Marsalisa z Anną Marią Jopek i Mino Cinelu

I to wszystko w tym jednym sezonie artystycznym. Pomijam wielu doskonałych dyrygentów (Leopold Hager), solistów.

 

źródło: strona kingsingers.com

 

A teraz - koncert marzeń dla miłośników kultury brytyjskiej i angielskiej wokalistyki. czy raczej wokalistyki światowej na globalnym najwyższym poziomie,. Nie przesadzam bo byłem dziś na ich próbie

King Singers, angielskie gwiazdy w Szczecinie

Bo o nich mowa. Światowa czołówka, prezentuje jutro z towarzyszeniem naszej Filharmonii Szczecińskiej utwory angielskojęzyczne :Beatles, Cole Porter, Utwory tradycyjne ale też filmowe (Ms Robinson, Batman). Spiewająca szóstka panów w wieku różnym, przeważnie dość młodych, wykonuje w pięknym języku angielskim same wokalne arcydzieła i perełki.

Zastanawiam się, jaka nagroda jest wystarczająca dla Dyrekcji i całego Zespołu Filharmonii, za to, co robią dla KULTURY wysokiej w Szczecinie i całym Regionie - bo przecież do Filharmonii ciągnie dużo Niemców i melomanów z coraz szerszego kręgu.

 

 Czy jednak stolica kultury nie powinna mieć ambasady w białym budynku przy Małopolskiej?

Pomijam tutaj takie "zwyczajne" koncerty - tak w cudzysłowiu - jak zespół Bracia z p Cugowskim seniorem, Kult z Kazikiem, SBB, Lombard, i inne.

Trzymamy kciuki, Pani Doroto, oby sił starczylo! Niby z Wrocławiem nie mamy szans pod względem rywalizacji o miano stolicy kultury, ale przecież ostatnio to chyba się więcej i lepiej dzieje w Szczecinie niż w Poznaniu!

A jutro przyjdźcie do Filharmonii koniecznie!

Kategorie wpisu: Kultura szczecińska
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo